środa, 6 kwietnia 2011

Stosik biblioteczny na wiosnę

Dawno już nie chwaliłam się żadnym stosikiem, więc teraz mam okazję, jako, że niedawno wróciłam z biblioteki :) Nie jest tego zbyt wiele, ale starałam się nie brać dużo książek, żeby przypadkiem nie zapomnieć o maturze (to już za miesiąc!). Recenzje będę pisać w takiej kolejności, w jakiej są ułożone książki (od góry).


Charles Martin "Kiedy płaczą świerszcze" - powieść o tym, jak krzyżują się drogi mężczyzny, który chce zapomnieć o przeszłości i dziecka cierpiącego z powodu poważnej choroby. Czytałam już jedną powieść tego autora i wywarła na mnie dobre wrażenie, dlatego nie wahałam się sięgnąć po następną.

Alison Noël "Ever" ; "Błękitna godzina" - dwie części cyklu 'Nieśmiertelni', który podbił serca czytelników z całego świata. Chyba nie muszę tłumaczyć, czego dotyczą, powiem tylko, że bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam je na półce w bibliotece. Moje ręce same powędrowały w ich kierunku, dlatego mimowolnie zostałam na nie skazana ;)

Anna Ziętara "Układy dwójkowe" - tą książkę wypożyczyłam pod wpływem przeczytanej recenzji, a ponieważ mi się spodobała, a książkę miałam pod ręką, to jakoś tak samo wyszło. Jakie będą moje wrażenia, już niedługo się okaże. 

Małgorzata Gutowska-Adamczyk "Niebieskie nitki" - na tą książkę trafiłam podobnie, właśnie poprzez recenzje, których było kilka i każda miała w sobie coś zachęcającego. Kierowała mną również pewna ciekawość dotycząca polskiej autorki. Nie mam nic przeciwko polskiej twórczości, ale chciałabym się bardziej z nią zapoznać.


Jak już wspominałam, stosik jest nieduży, ale na więcej nie mogłam sobie pozwolić. Pomiędzy te książki mogą się wplątać pozycje potrzebne do mojej prezentacji maturalnej z języka polskiego. Oczywiście nie wszystkie będę recenzować, ale spowodują one mały przestój w czytaniu.
Już jutro recenzja dramatu Williama Szekspira 'Sen nocy letniej'. Pozdrawiam i zapraszam :)

15 komentarzy:

 1. Widzę nowy wygląd- śliczny ;D
  A co do stosika to super
  Chciała bym przeczytać Ever: Błękitna godzina
  A ,,Niebieskie Nitki'' mam już za sobą. Recenzje znajdziesz na blogu ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę Błękitnej godziny, bo chciałabym przeczytać ten tom, a na razie nie mam na to szans :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, Jeż Jerzy to naprawdę nie trafiona ekranizacja. ; ) Today1.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że nie duży, to całkiem przyzwoity. Czekam na recenzje, a szczególnie interesuje mnie twoja opnia na temat Nieśmiertelnych. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozumiem, też zbytnio nie przepadam za filmami Bollywood. W zasadzie to dopiero z nimi zaczynam i muszę przyznać, że nie wszystkie przypadają mi do gustu xD Today1.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Żadnej z tych książek nie przeczytałam. Widzę jednak, że masz ambitne plany. U mnie też czeka jeszcze trochę książek do przeczytania, jeszcze z Bożego Narodzenia, a na Zajączka jeszcze ich przybędzie, więc muszę się zabrać w garść xD Today1.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. nie da się żyć samą nauką. trzeba robić przerwy na relaksującą lekturę.

  tym samym nowości gratuluję, a za maturę już trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Serię o Ever mam u siebie ;) Czekam na recenzje, także Snu nocy letniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. A, to te dwa tomy nieśmiertlenych, które leżą u Ciebie na półce :) Muszę wytrzasnąć skądś II tom

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny stosik!!!
  Chciałabym przeczytać "Ever"...

  OdpowiedzUsuń
 11. Stosik boski niektóre z nich z=chce przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdybym w mojej bibliotece znalazła takie książki jak ty to powiedziałabym, że mam fajną bibliotekę. xd Chociaż staram się nie narzekać. ;x

  Piękny stos. ^

  OdpowiedzUsuń
 13. No ładny stosik xD ja też zamierzam przeczytać Alison Noël "Ever"

  OdpowiedzUsuń
 14. Uhuhuhu:) Widzę Ever i Błękitną godzinę :) No to już się nie mogę doczekać:)

  OdpowiedzUsuń